При оформленні статті для подачі у збірник наукових праць просимо притримуватися таких правил:
1. Надсилати за адресою редакційної колегії один роздрукований екземпляр статті, на електронну адресу – електронну версію. Стаття повинна бути ретельно перевірена та вичитана.
Обсяг статті – 5 - 15 сторінок друкованого тексту
Обсяг ілюстрацій і таблиць не повинен перевищувати 30 % обсягу статті.
2. Усі текстові матеріали оформити через 1,5 інтервали, залишаючи відступи по 2 см з усіх боків, шрифт – Times New Roman 14 пунктів, абзацний відступ –0,8 см.
При наборі статті варто розрізняти дефіс і тире, а також використовувати полиграфічні дужки «ялинки». Між ініціалами та прізвищем обов’язково залишати пропуск. Текстові матеріали підготувати в редакторі MS Word 2003, 2007 як документ Word (*.doc). Математичні формули та рівняння надавати у редакторі рівнянь Microsoft Equation, а хімічні – у редакторі ISIS Draw.
3. Використовуйте одиниці Міжнародної системи вимірювань.
4. Структура статті:
- індекс УДК у верхньому лівому кутку сторінки, н/жирний;
- ініціали та прізвища усіх авторів через кому (бажано не більше 4 співавторів) по центру сторінки напівжирним шрифтом, подати українською, російською та англійською мовами;
- повна назва організації, у якій виконувалось дослідження. Подати украинською, російською та англійською мовами по центру сторінки курсивом;
- назва статті українською, російською та англійською мовами прописними літерами жирним шрифтом. Назва статті повинна коротко інформувати читача про зміст статті і складатися з не більше ніж 15 слів;
- анотації: розширена – англійською мовою (600–700 слів) повинна містити інформацію про задачі, методику, результати, наукову новизну, практичну значимість роботи, ключові слова (6-8 слів - курсивом); скорочені українською та російською мовами – у них коротко описуються результати та головні висновки проведених досліджень (6–8 слів - курсивом);
- основний текст статті повинен містити такі розділи: Вступ (слово «Вступ» у статті не пишеться); Матеріали і методи досліджень; Результати і їх обговорення; Висновки; Бібліографічні посилання.
Таблиці повинні бути пронумеровані відповідно змісту статті. Слово «Таблиця» та ії номер пишеться у правому верхньому кутку над таблицею курсивом. У рядку нижче жирним шрифтом пишеться назва таблиці, вирівнювання – по центру.
Рисунки нумерують у порядку їх обговорення в тексті. Назва рисунка розташовується внизу під рисунком по центру сторінки жирним шрифтом. Перед назвою рисунка пишеться Рис. 1 і т.д.
Посилання на літературні джерела в тексті стат.ей необхідно подавати у ніпівкруглих дужках, відображаючи прізвище автора, що цитується (або назву джерела, якщо авторів більше трьох) та року видання.
Бібліографічні посилання і конці статті представляти у вигляді пронумерованого списка, розташовуючи їх за алфавітом.
При оформленні списку використаної літературі керуватися документом ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартов с информации, библиотечного и издательского дел. Библиографическая запись. Библиографическая опись. Общие требования и правила составления»
5. При поверненні статті на доопрацювання, автор зобов’язаний врахувати усі зауваження редактора і представити виправлений варіант статті у роздрукованому та електронному вигляді у вказаний термін
Відповідальність за зміст поданих матеріалів несуть автори статей.
Рукописи, оформленні без урахування наведених вище вимог прийматися до друку не будуть.