Політика щодо плагіату

Редакційна колегія збірника наукових праць «Питання степового лісознавства та лісової рекультивації земель» приймає до публікації тільки оригінальні наукові статті, які не були опубліковані раніше, а також не подавалися для публікації в інший журнал.

Для виявлення текстових запозичень у поданих статтях редакційна колегія збірника наукових праць «Питання степового лісознавства та лісової рекультивації земель» користується програмним забезпеченням: Detector Plagiarist, Antiplagiat. Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без відповідних посилань на першоджерело, відхиляються редакційною колегією до опублікування статті у журналі.

Плагіат перед публікацією

Редакційна колегія збірника наукових праць «Питання степового лісознавства та лісової рекультивації земель» аналізує кожний випадок плагіату за його суттю. Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлено редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора або авторів попереджують про необхідність зробити посилання на першоджерело. Якщо ставнолено, що плагіат складає понад 25% обсягу наданого рукопису, стаття може бути відхилена, а установа / працедавець автора проінформовані про це факт.

Політика перевірки на плагіат

Рукописи, в яких виявлено плагіат, обробляються з огляду на обсяг плагіату, виявленого в рукопису: якщо менше 25% плагіату, рукопис відправляється авторам для перегляду змісту, а якщо більше 25% плагіату, рукопис відхиляється без редакційного рецензування. Авторам рекомендується переглянути текстові запозичення і плагіат рукопису та повторно подати новий рукопис.

Частка плагіату розраховується програмним забезпеченням, а також окремо оцінюється редакційною колегією.

Плагіат після публікації

Якщо після опублікування виявлено плагіат, то редакційна колегія повинна проаналізувати цей факт. Редакція журналу зв’язується з автором або авторами. Сторінки, що містять плагіат, відповідно позначаються у pdf-файлі на сайті журналу. Залежно від масштабу плагіату документ за рішенням редакційної колегії може бути видалено з сайту журналу.

Рекомендації щодо уникнення плагіату

  • Використовуйте лапки для слів, що взяті дослівно з джерела українською.
  • Не змінюйте частини цитати в контексті речення.
  • Використовуйте окремі знаки для цитати в цитаті.
  • Використовуйте три крапки (пробіл і три крапки) для частини опущеної цитати.
  • Використовуйте дужки для доданих власних слів.
  • Обмежте використання прямих цитат.

Намагайтеся перефразувати або узагальнити інформацію, що отримано з різних джерел, використовуючи власні слова.

Автори несуть відповідальність за отримання дозволу на авторське право для відтворення ілюстрацій, таблиць, малюнків, взятих у інших авторів та/або джерел. Дозвіл повинен бути розміщений внизу під кожним елементом.

Автоплагіат

Деякі автори можуть написати кілька розділів для декількох різних книг, які змінені лише незначно. Кожен рукопис захищено авторським правом після його публікації. Оскільки автор більше не володіє правами на ці розділи, не варто їх повторювати. Більшість редакторів і рецензентів стверджують, що автоплагіат – це неетично. Отже, автор не може копіювати власний матеріал для нового рукопису без дозволу власника авторських прав. Винятком може бути цитування коротких фраз автора з власної роботи із зазначенням відповідних посилань.